"Studenţii" sibieni susţin, în această seară, în "Transilvania", ultimul meci în actualul sezon, în compania campioanei "U" Mobitelco.
Echipa sibiană joacă, în această seară, pe teren propriu, ultimul meci din această ediţie de campionat. "Studenţii" nu mai au nicio şansă să prindă play-off-ul, iar Federaţia Română de Baschet a luat decizia de a nu se mai disputa meciuri în play-out. Adversarii jucătorilor conduşi de pe bancă şi din teren de "interimarul" Cristi Crăciun primesc vizita campioanei en-titre, "U" Mobitelco, Partida începe la ora 18.00.
Etapa a XXX-a
Politehnica Iaşi - Energia Rovinari
BC Mureş Tg. Mureş - BC Timişoara
CSU Ploieşti - Municipal Bucureşti
CSU Atlassib Sibiu - "U" Mobitelco Cluj
Dinamo Bucureşti - Municipal Oradea
BC Miercurea Ciuc - CSŞ Giurgiu
Gaz metan Mediaş - BCM "U" Piteşti.
Clasament
1. BC Timişoara 27 21 6 0 2371-2009 48
2. Gaz metan Mediaş 27 21 5 1 2463-2035 47
3. "U" Mobitelco Cluj 27 19 8 0 2259-2009 46
4. Municipal Oradea 27 19 8 0 2299-1990 46
5. Municipal Bucureşti 27 19 8 0 2267-2059 46
6. CSU Ploieşti 27 19 8 0 2216-1873 46
7. BC Mureş Tg. Mureş 27 18 9 0 2278-2074 45
8. Energia Rovinari 27 15 12 0 2237-2248 42
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9. BCM "U" Piteşti 27 14 13 0 2140-2079 41
10. CSU Atlassib Sibiu 27 13 14 0 2457-2387 40
11. SCM "U" Craiova 28 9 19 0 2154-2354 37
12. Dinamo Bucureşti 27 7 20 0 2139-2456 34
13. CSŞ Giurgiu 27 7 20 0 2018-2214 34
14. BC Miercurea Ciuc 27 2 25 0 2155-2485 29
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15. Politehnica Iaşi 27 0 27 0 1549-2730 27.


Luna decembrie a adus clubului ROKAN, după un sezon competițional foarte aglomerat, în urma participării la Cupa Europeană de karate...
Luna decembrie a adus clubului ROKAN, după un sezon competițional foarte aglomerat, în urma participării la Cupa Europeană de karate...
Clubul sibian a anunțat, pe rețelele de socializare, că a renunțat la patru jucători, cu două zile înaintea Anului Nou....
Clubul sibian a anunțat, pe rețelele de socializare, că a renunțat la patru jucători, cu două zile înaintea Anului Nou....