Şoferul unui TIR a dat dovadă de o inconştienţă crasă: pe Drumul Naţional 7, în afara localităţii Tălmaciu, în una dintre cele mai pericoloase curbe, el a depăşit alte două TIR-uri şi un autocamion. Bărbatul a rămas fără permis şi a primit şi o amendă de 140 de lei plătibilă în 48 de ore.
comentarii
9 comentarii
se vede ca autorul articolului nu a vazut in viata lui o depasire "in curba"...tir-istul asta (bineinteles, handicapat, ca mai toti de altfel) nu a depasit in curba, ci la iesire din curba, unde avea vizibilitate, dar linia era dubla continua...
un sofer
04.04.2012 17:02
pt "un sofer" : inainte sa-ti dai cu presupusul , afla ca mai toti TIR-istii iti pot da clasa la condus oricand si oriunde, pe cand tu poate conduci numai duminica, pe loc drept si numai masinuta ta care nu cantareste mai mult de 1000 kg. in locul respectiv vizibilitatea este de cel putin 1,5 km. si sigur nu venea cineva din sens opus
alt sofer
04.04.2012 17:16
Amindoi si foarte multi alti TR-iristi ar trebui sa stati doua ore si jumatate in intr-o sala de cinema si sa urmariti cu sufletul la gura filmul -Soferii Iadului-
Instructorul
04.04.2012 18:05
si ala cu reanult din spate ce a patit>?>?..sau avea pile omu?
alx
04.04.2012 18:23
pt "un sofer":handicapat esti tu nu toti soferii de tir fraiere,ca daca intalnim pe drum unul ca tine esti in stare sa ne duci cu 50 la ora si pe autostrada ca voi conduceti preventiv cica
sofer de tir
04.04.2012 21:10
de-ar da bunul dumnezeu ca toții ce faceți ca el să rămăneți 1 an și o zi fără permisul de conducere .doar atăt vă doresc
bulă
04.04.2012 22:58
Aici e dovada clara , Romanul si Autovehicolul , indiferent de tonaj , nu se potrivesc.
io
04.04.2012 23:58
pt toti tir-istii care au comentat pe-aici...in loc sa va atacati asa aiurea, pt k stiti ca am dreptate, mai bine v-ati duce si v-ati spala putin, ca pe langa faptul ca sunteti handicapati, mai si mirositi ca niste imputiti, si nici nu stiti sa vorbiti corect romaneste...mai mult de 4 clase nu aveti, de-aia ati ajuns soferi de tir...si omorati oameni nevinovati pe sosele...sa va dau m u i e mai tristilor, eu unul v-as impusca pe toti, si pe voi si pe taximetristi...f u t u - v a - n gura de scursuri ce sunteti
un sofer
05.04.2012 09:52
PENTRU un sofer in 05.04.2012 09:52 ( 188.24.222.151 ) ooo,tu mare conducător de tricicletă din parcul subarin...nu pune toții tir-iști in aceași cameră...că mai săntem unii care te muim și pe față dacă dorești . căt despre vorbele cu